Şehir GezileriTV | GÖRMEK İÇİN ÇOK ŞEY

Virachey Ulusal Parkı Rehberi: Şimdi Vahşi Doğayı Keşfedin

Virachey Ulusal Parkı Rehberi: Şimdi Vahşi Doğayı Keşfedin

Virachey Ulusal Parkı, Kamboçya'da bulunan 3,325 kilometrekarelik bir alanı kaplayan en büyük milli parktır, iki ASEAN Miras Parkı'ndan biridir, ancak sürekli yasa dışı tehdit altındadır. keresteciler ve kaçak avcılar, ancak son zamanlarda parkın güneybatı köşesinde Çin tarafından finanse edilen bir yolun inşa edilmesi tehdidi var. Bu park çok sayıda flora ve faunaya ev sahipliği yapar ve ziyaret etmek için harika bir yerdir.

Kamboçya'daki Virachey Ulusal Parkı hakkında

Resim Kaynak

Virachey Ulusal Parkı Kamboçya, Stung Treng ve Ratanakiri eyaleti arasında yer alır ve Vietnam ve Laos ile sınırlarını paylaşır, 1 Kasım 1993'te korunan alanların belirlenmesi ve oluşturulmasına ilişkin kraliyet kararnamesiyle kurulmuştur, Kamboçya Çevre Bakanlığı parkı yönetmektedir. ve Güneydoğu Asya'da koruma için en önemli öncelikler arasındadır.

Mutlaka Okuyun: Phnom Penh'deki Kraliyet Sarayı Rehberi: Asya'nın İncisi Sarayı!

Virachey Ulusal Parkı'nı Ziyaret Edecek En İyi Zaman

Virachey Ulusal Parkı'nı Ziyaret Edecek En İyi Zaman

Resim Kaynak

2003 yılında Asean Miras Parkı olarak belirlenen bu park, bulut ormanları, bambu ormanları ve yaprak dökmeyen ormanları içermektedir. Virachey Milli Parkı'nda yılın büyük bir bölümünde hava sıcak ve nemlidir, özellikle de yoğun yağmur yağdığı yaz aylarında, ancak Kasım'dan Şubat'a kadar olan aylar serin ve kurudur ve parkı ziyaret etmek ve trekking veya kamp yapmak için ideal bir zamandır.

Önerilen Okuma: Büyük Niah Ulusal Parkı Rehberi: Güneydoğu Asya'da Uygarlığın Doğduğu Yer

Virachey Ulusal Parkı Gezilecek Yerler

Virachey Ulusal Parkı yürüyüşleri en popülerdir ve çoğu turist Banlung'daki gezilerini Virachey Ulusal Parkı eko-turizm bilgi merkezi aracılığıyla rezerve eder. Mevcut üç trek vardır:

1. Phnom Dana Thom Trek

Phnom Dana Thom Trek

Resim Kaynak

Bu, Phnom Veal Thom'dan başlayıp Asya'daki Montane Otlaklarının derinliklerinde sona eren yedi günlük bir yürüyüştür, trek, kamp ile birlikte köyde aile yanında konaklama, sizi bir korucu ve yerli rehber ile vahşi doğada uzun saatler boyunca yürüyüş yapmayı içerir. bazı güzel yerler ve ormanın daha derin kısımları. Bu parkın en popüler ve imza trek.

2. Kalang Chhouy Kutsal Dağ Gezisi

Dağ Yürüyüşü

Resim Kaynak

Bu yürüyüş 3 gün sürer ve bu süre boyunca köyde konaklama yapılacaktır. iyi bir şelalenin ve Chour Preah Rapids'in yakınında kamp yapmak gibi, milli parkın içinde de uzun yürüyüşler var. Bu nazik ve kısa bir yolculuktur ve bazıları Büyük Boynuzgaga'yı bile görebilir. Bu trek size bazı Virachey Ulusal park hayvanlarını görme şansı veriyor. Sizi güzel patikalardan ve pitoresk şelalelerden geçirecek 2 gün 1 gece kısa bir süre. Bunu yapmaya istekliysen. Bu nedenle, yatırım yapmak için yeterli zamanınız olduğundan ve tüm hazırlıklara hazır olduğunuzdan emin olun.

Önerilen Okuma: Kolay Havada Bir Tatil İçin Asya'da Ağustos Ayında Ziyaret Edilecek En İyi 10 Yer!

3. O'Lapeung Yürüyüşü

O'Lapeung Yürüyüşü

Resim Kaynak

Bu aynı zamanda köyde aile yanında kalma, ormanda kamp yapma, Ho Chi Minh yolu boyunca yürüyüş, nehir yolculuğu ve Kayaking ile dönüşü içeren 3 ila 4 günlük bir gezidir. Bu trek daha maceralı ve 5 günlük trek seçeneği de mevcut. Rahat yürüyüş ayakkabısı giydiğinizden ve bir trekking direği taşıdığınızdan emin olun, ancak ikincisi zorunlu değildir. Bu trek, bir dizi vahşi ve gece hayvanını göreceğiniz için vahşi doğada biraz zaman geçirmek isteyenler için mükemmel bir fırsat. Bir köyden geçerken yerel mutfağı ve pirinç şarabını deneyimleyin. Hayatınızın bir deneyimi olacak ve sizi Kamboçya'nın kırsal yaşam tarzına yaklaştıracak.

Önerilen Okuma: Güzel Bir Deneyim İçin Jaipur'da Ziyaret Edilecek 53 Muhteşem Turistik Yer

Virachey Ulusal Parkı'na Nasıl Ulaşılır

Nasıl ulaşılır

Resim Kaynak

Virachey Milli Parkı, Banlung'a sadece 50 km uzaklıkta yer almaktadır ve arabayla yaklaşık 1 saat sürmektedir, tüm yürüyüşler bilgi merkezi ve kayıt ofisinin bulunduğu Banlung'dadır. Siem Reap'ten Virachey Ulusal Parkı'na 355 km uzaklıktadır ve karayoluyla yaklaşık 8 saat veya Siem Reap Havalimanı'ndan Pakse Havalimanı'na uçakla sadece 1 saat sürer, Phnom Penh Milli Park'a 381 km uzaklıktadır ve karayoluyla yaklaşık 9 saat sürer.

Önerilen Okuma: Singapur'da Yalnız Seyahat: Asya Geçidi'nin En İyisinin Keyfini Çıkarmak İçin Bir Kılavuz

Virachey Ulusal Parkı Yakınında Nerede Kalınır?

Virachey Ulusal Parkı Yakınında Kalın

Resim Kaynak

Milli parkı ziyaret eden çoğu kişi günlerce süren turlar için rezervasyon yaptırır ve bu süre zarfında turistler parkın kendisinde kamp kurar ancak kayıt ofisinin bulunduğu Banlung'da oteller ve konaklama yerleri vardır. Ratanakiri-Boutique Hotel, oldukça ucuz olan çok rahat ve popüler bir oteldir. iyi. Tree Top Eco-Lodge, konaklama için çok ucuz bir yerdir.

Devamını Okuyun: Asya'nın En Büyük Lale Gösterisi Keşmir'de Canlı Yayınlanıyor & Bu Bahar Göreceğiniz En İyi Şey

Virachey Milli Parkı gerçekten bir doğa harikasıdır ve korunması ve yasa dışı ağaç kesen ve kaçak avcılardan korunması önemlidir, bu destinasyon macera severler ve doğa yürüyüşü yapmayı seven insanlar için idealdir, bu da eko-turizmi ve parkın korunmasını artırmaya yardımcı olur. Doğa sevginizi uyandırmak için Asya'daki bir sonraki tatilinizde bu parkı ziyaret edin.

İnsanlar Ayrıca Okumak:

Uluslararası Bir Balayı Rezervasyonu mu Arıyorsunuz?

650'ten fazla yurt içi ve yurt dışı varış noktası için 65'den fazla onaylı seyahat acentesi ile TravelTriangle'da unutulmaz balayı rezervasyonu yapın.

Kaynak link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.