Şehir GezileriTV | GÖRMEK İÇİN ÇOK ŞEY

Hindistan Dahil 51 Ülkeye Özbekistan E-Vizesi

Hindistan Dahil 51 Ülkeye Özbekistan E-Vizesi

BAE'nin ziyaretçilerine 48 saatlik transit vize sunacağını açıklamasının hemen ardından Özbekistan, Hindistan dahil 51 ülkeye 90 gün geçerliliği olan e-vize vermeyi planladı. Bu burada bitmiyor. Bu ülke, E-vize dışında, Özbekistan'a bağlı herhangi bir üçüncü ülkeye bileti olan yolculara 5 günlük transit vize programı da vermeyi planlıyor.

Özbekistan'a E-Vize Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

E-vize seyahat edenler için ne zaman geçerli olacak?

Özbekistan Hükümeti, 15 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yolcularına en az 30 gün ve en fazla 90 gün süreyle E-vize vermeye başlayacaktır.

E-vize başvurusu kaç gün önce yapılmalıdır?

E-vizenin tescili ve düzenlenmesi için başvuru süreci, başvurunun yapıldığı gün hariç en az iki iş günü sürer. Bu nedenle, Özbekistan'a planlanan seyahatten en az üç gün önce vize başvurusunda bulunmak önemlidir.

Özbekistan e-vize ücreti ne kadar?

E-vizenin işlenmesi ve düzenlenmesi için konsolosluk ücreti yaklaşık 20 USD veya 1,300 INR'dir. (fiyat, başvuru sahibinin vize başvurusunda bulunduğu tarihteki döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir)

Özbekistan e-vize başvurusu nasıl yapılır?

Resim Kaynak

Önerilen Okuma: Kazakistan, Sıcak Bir Karşılama Uzatarak Kızılderililere 72 Saatlik Transit Vize Sağlıyor

Özbekistan, Özbekçe, İngilizce, Rusça ve diğer dillerde çalışacak olan “E-VISA.UZ” adlı çevrimiçi bir portal kullanacak. Bu portal, başvurunun durumu ve bireysel başvuru sahiplerine atanan benzersiz bir kimlik numarası temelinde verilen elektronik vize hakkında bilgi verecektir.

Özbekistan'a grup e-vizesi için nasıl başvurulur?

Grup vizesi ve bireysel vize için başvuru prosedürü aynı kalır.

Özbekistan'da 16 yaşından küçük bir kişi için vize kuralları nelerdir?

Uluslararası pasaport veya geçerli bir seyahat belgesine sahip 16 yaş ve altı yabancı uyruklu vatandaşlar, vizeleri sonraki 90 gün boyunca geçerli olan yasal temsilcileri ile birlikte Özbekistan'a girebilir ve kalabilirler. Özbekistan'da kaldığı süre içinde bu 16 günlük süre içinde 90 yaşını doldurmuş kişi ise mevcut prosedüre göre Göç ve Vatandaşlık Kayıt Bürosu tarafından çıkış vizesi verilmesi gerekmektedir.

Özbekistan bu inisiyatifi alarak dünyanın farklı yerlerinden gelen turistleri ağırlamak için kapılarını açmıştır. Ve kolay bir E-vize uygulamasıyla Özbekistan, ünlü İpek Yolu'nu keşfetmek için bir sonraki varış noktanız olabilir!

Kaynak link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.