Şehir GezileriTV | GÖRMEK İÇİN ÇOK ŞEY

Bu Şehir Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu Şehir Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Takımadalar ülkesi Filipinler'in kalbi ve ruhu olarak kabul edilen Manila, her türden turist için bolca muhteşem manzara sunan başkenttir. Müzelerden ve kiliselerden parklara ve alışveriş merkezleri, bu büyüleyici şehir, Luzon adasındaki muhteşem konumu ile ayaklarınızı yerden kesecek. Aralık ayında Manila'yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu kılavuzun eğlenceli bir güzergah için size kesinlikle yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

 

O halde, arkanıza yaslanıp rahatlarken, her şeye sahip bu muhteşem diyarda sizi nelerin beklediğini görmek için bir göz atın!

Manila'yı Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman

Resim Kaynak

Bu şehri yıl boyunca ziyaret edebilmenize rağmen, burayı keşfetmek için ideal bir zaman Kasım'dan Nisan'a kadar olan kurak mevsimdir. Bölge yüksek düzeyde neme tanık olur ve bu nedenle soğuk aylarda seyahat etmek hoş bir deneyime yol açar. Sakinleştirici bir havaya rağmen, küçük bir şemsiye taşımanız da tavsiye edilir. iyi biraz üşümesi durumunda tam kollu bir giysi olarak.

Aralık Ayında Manila'da Ziyaret Edilecek En İyi 8 Yer

Bu manzaralı diyarda uzun bir deneyimler listesi sizi bekliyor. Peki neden bekleyelim? Bir sonraki muhteşem tatil deneyiminiz için en iyi seçimlerimizi öğrenmek için aşağı kaydırın!

1. Rıza Parkı

Rizal Parkı

Resim Kaynak

Manila'daki büyüleyici Rizal Park, Roxas Bulvarı üzerinde bulunur ve yıl boyunca birçok ziyaretçiyi kendine çeker. Turistlerin bu parkı ziyaret etmelerinin ana nedenlerinden biri, Asya'nın en büyük şehir parklarından biri olması ve pazar günleri ve ulusal bayramlarda kalabalık olmasıdır. Adını ünlü ulusal kahraman Jose Rizal'den alan bu park hafta boyunca açıktır.

Mutlaka Okuyun: Manila Gece Hayatı: İçinizdeki Parti Hayvanını Uyandıracak Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 4 Gece Kulübü!

2. Intramuros

Manila'daki Intramuros

Resim Kaynak

64 hektarlık bir alana yayılmış bir taş kale, birçok savaştan, sömürge istilasından ve doğal afetlerden sağ çıktığı için yerel halk için turistik bir cazibe olmaktan daha fazlasıdır. 16. yüzyılda İspanyol egemenliği altındayken öncelikle şehri istiladan korumak için yapılmış, ancak daha sonra bina Japon İmparatorluk Ordusu'ndan geri alındığında hasar görmüştür.

Önerilen Okuma: Filipinler Kültürünün En İyisinin Tadını Çıkarmak İçin Manila'da Yapılması Gereken 8 Büyüleyici Şey

3. San Agustin Kilisesi

Kilise Görünümü

Resim Kaynak

Augustinusçular tarafından Meksika'da inşa edilen tapınaklar ile Manila'daki bu güzel kilise arasında açıkça benzerlikler bulunabilir. Bu muhteşem yapı 1587'de başlamış ancak ancak 1604'te tamamlanmıştır. Çarpıcı tarihi Manila şehrinin içinde yer alan bu Roma Katolik kilisesi, İspanyol sömürge döneminde inşa edilmiştir ve aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı olarak listelenmiştir.

Önerilen Okuma: Tarih, Kültür ve Eğlence Dolu Bir Hafta Sonu İçin 25'de Manila'da Gezilecek 2022 Yer

4. Casa Manila

Casa Manila

Resim Kaynak

Zarif ve görkemli Casa Manila, taş ahşaptan yapılmış bir müzedir ve Urdaneta, Calle Real ve Cabildo gibi birçok ünlü cadde ile çevrilidir. Calle Jaboneros'taki San Nicolas Evi'nin 1850'de var olan yapısını ve görünümünü biliyorsanız, burası bazılarının dediği gibi bunun tam bir kopyası. Güzel İspanyol mimarisini betimleyen bu Casa, göründüğünden daha fazlasıdır.

Önerilen Okuma: Aşk, Ateşli ve Doping Bir İlişki İçin Manila'da Balayı

5. Ulusal Müze

Manila'daki Ulusal Müze

Resim Kaynak

Ülkenin en ünlü müzelerinden biri olan Manila'daki Ulusal Müze, tarih ve sanatla ilgili çeşitli sergiler düzenlemektedir. Ayrıca en çarpıcı arkeolojik, etnografik ve antropolojik sanat eserlerinden bazılarına sahip olan bu yerin, ülke için büyük tarihi öneme sahip çok sayıda doğal koleksiyonu koruduğu bilinmektedir.

Önerilen Okuma: Filipinler'de Geçmişteki Yanlışları Düzeltebileceğiniz 10 Tapınak

6. Divisoria Pazarı

Manila'da Pazar

Resim Kaynak

Bu pazar yeri, ister turist ister yerel olun, her türden insan için tek duraklı bir alışveriş yeridir. Gemide bazı alışveriş merkezlerinin de bulunduğu bu yer, ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahip olduğu biliniyor. Giyim, aksesuar ve oyuncaklardan meyvelere, ev gereçlerine ve elektronik eşyalara kadar her şeyi bu pazarda bulacaksınız. Dahası, bu bölge aynı zamanda iyi San Nicolas ve Tondo caddeleri gibi şehrin farklı bölgeleriyle bağlantılı.

7. Robinsons Place Alışveriş Merkezi

Alışveriş Merkezi Görünümü

Resim Kaynak

Bitişikteki Üniversite öğrencileri için bir sıcak nokta olarak kabul edilen Robinsons Place Mall, John Gokongwei tarafından inşa edilen en büyük alışveriş merkezidir. Sıradan insanların ihtiyaçlarını kolaylaştıran çeşitli mağazalar var. iyi turistler için harika bir manzara sağlar. Bunlar arasında Robinsons süpermarketi ve Robinsons Departmental mağazası bulunmaktadır. Genel hastanenin hemen arkasında yer alan bu mekana şehrin her noktasından kolayca ulaşılabiliyor.

Önerilen Okuma: Manila'da Sizi Tarihi Yolda Kısa Sürede Yürütecek En İyi 6 Müze

8. Manila Körfezi

Manila'daki Manila Körfezi

Resim Kaynak

Birkaç gemiyle çevrili, Manila'da ticaret ve ticaret için diğer bölgelere açılan muazzam körfez görülebilir. Büyük ticari öneme sahip bu koy, Filipinler'in ulusal limanıdır ve diğer komşu ülkelerle sağlam bir bağlantı sağlar. Muhteşem manzaraya tanık olmak için gün batımının etrafındaki güzel koyda yürüyüş yapabilirsiniz.

Devamını Okuyun: Filipinler'de Lüks, Lüks ve Cepte Hafif Olan En İyi 5 Villa!

Bayside akşam yürüyüşleri ya da şehrin etrafındaki mimari çalışmalarda kendini gösteren İspanyol sömürgeciliğinin özüne sahip bu cennetin tarih şeridinde bir tur, Manila'daki bir sonraki tatiliniz için ne seçeceksiniz? Bu aralıkta olağanüstü bir deneyim için Filipinler'e bir gezi planlayın ve en sevdiğiniz seyahat arkadaşlarınızı da etiketlemeyi unutmayın!

Aralık Ayında Manila Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Filipinler içinde Aralık gibi hava nedir?

Aralık ayında ortalama günlük sıcaklıklar Palawan, Cebu, Bohol ve güney bölgelerinde 22°C ila 32°C ve Luzon ve kuzeyde 21°C ila 30°C arasında değişmektedir. … Uygun hava koşullarıyla, Aralık ayının Filipinler, Manila'yı ziyaret etmek için yılın popüler bir zamanı olması şaşırtıcı değil.

Manila'da Aralık yağışlı mevsim mi?

Evet. Aralık kuru bir mevsimdir. Kuru mevsim Kasım ayı sonlarında başlar ve Mayıs ayında sona erer. Yağmur mevsimi Haziran ayında başlar ve Ekim ayına kadar sürer. Eylül ve Ekim, Filipinler'de genellikle tayfun mevsimidir.

Manila içinde soğuk ay nedir?

Ocak, 78 ° F (26 ° C) sıcaklıkla Manila'daki en soğuk ay olur ve en günlük güneşlenme saati 9 Nisan'dır. Mayıs, ortalama 85 ° F (30 ° C) sıcaklıkla Manila'daki en sıcak aydır ve en yağışlı ay, ortalama 140 mm yağmurla Ağustos'tur.

Manila Filipinler'de kar yağar mı?

Manila kar görmez. Filipinler sıcak bir bölgedir ve çok soğuk bir sıcaklığa veya kar deneyimine sahip değildir. Ancak bu gerçekleşirse, iklim değişikliğinin büyük bir etkisi olabilir.

Manila turist için güvenli mi?

Diğer birçok ülke gibi, Filipinler de daha fazla şiddetin meydana gelme eğiliminde olduğu ceplere ve genellikle güvenli kabul edilen alanlara sahiptir. Filipinler için aktif seyahat uyarısı var ama sadece bazı bölgeler için. Ülkenin diğer bölgelerinin çoğu genellikle Güneydoğu Asya'daki diğer yerler kadar güvenli kabul edilir.

Manila, Filipinler'e gitmek için yılın en iyi zamanı nedir?

Manila'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, en fazla ziyaretçinin de görüldüğü Kasım ve Nisan ayları arasındaki kurak mevsimlerdir. Şu anda, birçok güzel adası ve daha uzak bölgeleri de dahil olmak üzere ülkeye tamamen erişilebilir. Mart ve Nisan aylarında sıcaklıklar yüksektir, bu nedenle Manila'ya seyahat etmek için en iyi zaman Aralık-Şubat ayları arasındaki soğuk aylardır.

Kaynak link